Žaliosios atliekos

Gyvename žalioje zonoje, kur kiekvienas sklypas turi pjaunamos žolės, įvairių sezoninių augalų, šakų, lapų, obuolių ir kitų vaisų, komposto atliekų. Atliekas galima tvarkyti patiems, kompostuojant ir panaudojant kompostą daržams ar gėlėms sodinti.  Kompostuoti netinka gyvulinės kilmės atliekos. Jos pritraukia parazitus, muses, skleidžia blogą kvapą.

Perteklines žaliąsias atliekas galima išvežti patiems į „JUKNEVIČIAUS KOMPOSTAS“, Liepkalnio 172.

  • Iš privačių asmenų, žaliosios atliekos atvežtos su lengvąja mašina – vieną kartą per savaitę – PRIIMAMOS NEMOKAMAI!
  • Vežant lengavaja mašina daugiau nei kartą, 1 priėmimas kainuoja 2 eur.
  • Daugiau informacijos apie priimamas žaliasias atliekas, darbo laiką ir įkainius žiūrėti Juknevičiaus Kompostas interneto svetainėje.

Mūsų bendrija yra gavusi pasiūlymą iš įmonės ECOSERVICE :

  • Jei bendrijoje būtų sudaryta ne mažiau kaip 100 sutarčių, ECOSERVICE duotų nemokamai plastikinius 240L konteinerius, kuriuos išvalytų užpildžius. 1 aptarnavimo kaina 5 eurai.
  • Jei ECOSERVICE gaus vis daugiau sutarčių iš mūsų rajono, praplės savo aptarnavimo žemėlapį, tada bus galima gauti 1 kubinio metro maišus žaliosioms atliekoms.

Norinčius naudotis ECOSERVICE paslauga, prašome parašyti į info@eisiskiusodai.lt Prašome laiško antraštėje “Subject” parašyti Zaliosios atliekos.  Mes registruosime norinčius. 

Savivaldybė

Adresas

Kontaktai

Darbo laikas

Vilniaus m.

„Biastra Plius“
Titnago g. 74

8 612 69 586,
info@biastraplius.lt,
www.biastraplius.lt

I-V 7.30 – 16 val.
Pietų pertrauka:
11 – 12 val.

Vilniaus m.

„Juknevičiaus kompostas“
Liepkalnio g. 172

8 5 215 21 59,
info@kompostas.lt, www.kompostas.lt

I-V 8 – 17 val.
Pietų pertrauka:
12.00-13 val.

Vilniaus m.

UAB “Nikanoros“
Drujos g. 2

8 5 259 62 02, info@utilizatorius.lt,
www.utilizatorius.lt

I-V 9.30 – 17 val.

Individualių namų kiemuose ir soduose leidžiama sudeginti nebent labai nedidelį kiekį šakų ar lapų, jei jie sukrauti specialiai įrengtoje laužavietėje arba lauko kepsninėje, kitu atveju numatoma bauda nuo 30 iki 230 eurų.

Žaliųjų atliekų taip pat negalima išmesti į buitinių ar antrinių žaliavų konteinerius nes atliekas surenkanti bendrovė jų tiesiog neišveš. O jei išveš ir bus fiksuoti atliekų rūšiavimo pažeidimai, bendrija gaus įspėjimą bei gali būti keliami atkiekų surinkimo mokesčiai.  

Buitinės atliekos

SVARBU: prašome laikytis atliekų rūšiavimo taisyklių. Jokiu būdu negalima mesti statybinių atliekų į bendrus konteinerius. Rūšiuotas statybines atliekas kaupkite ir išvežkite į tam skirtas atliekų tvarkymo aikšteles. Tokių atliekų metimas į bendrus konteinerius gali būti nubastas pinigine bauda arba pakeltais mokesčiais sekančiam sutarties periodui.

Atliekų rūšiavimo gidas.

Visų gyventojų interesui – prašome kuo kompaktiškiau suspausti plastiko, popieriaus, kartono aliekas, kad neperpildyti konteinerių per greitai. Draudžiama palikti baldus ar stambiagabaritines baldų detales, taip pat dviračius, langų rėmus ir pan. prie konteinerių. Tokios atliekos yra priimamos iš gyventojų nemokamai tam skirtose atliekų tvarkymo aikštelėse.

Kiekvienas tokių atliekų palikimas prie atliekų konteinerių užtrauks padidintus atliekų tvarkymo mokesčius visiems bendrijos nariams. Todėl pamačius kas taip daro, rekomentduojama pranešti SĮ VASA, tada Kaimynas pats sumokės už tokių atliekų tvarkymą, o ne visi bendrijos nariai.

Taip pat privalome rūšiuoti elektros ir buitinę techniką. Artimiausias konterineris, kur galime palikti neveikiančius įrenginius yra IKEA parkingo aikštelės rytiniame kampe.

Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą Vilniaus mieste:

Bendrijoje esančių atliekų konteinerių aptarnavimo grafikas: